BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
The Clash at Boulder Creek
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 24 to Oct. 26, 2021
3 Rounds
Hosted by Northern Arizona University @ Boulder City, NV
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
34. 8:00 am (18a)
Delana Basanisi
IND
/
Fresno State
Aliyah Williams
IND
/
UNLV
Miki Manta
IND
/
Sac State
33. 8:00 am (18b)
Alyza Flores
IND
/
Northern Arizona
Elizabeth Hair
IND
/
So. Utah
Gracie Olkowski
IND
/
UNLV
32. 8:00 am (17a)
Lorel Hayward
IND
/
Northern Arizona
McKenzi Hall
IND
/
UNLV
Isabel Gutierrez Paillaud
IND
/
Weber St.
31. 8:00 am (17b)
Maddie Laux
IND
/
UNLV
Alexis Linam
IND
/
Grand Canyon University
Macy Robertson - Murphy
IND
/
Utah Valley
30. 8:00 am (16a)
Mari Nakamura
/
PortlandST
Morgan Bentley
/
Weber St.
Carrie Carpenter
/
N. Dakota
29. 8:00 am (16b)
McKenna Maser
/
PortlandST
Aerin Song
/
Weber St.
Morgan Hetletved
/
N. Dakota
28. 8:00 am (15a)
Katie Harris
/
PortlandST
Jessica Zelasko
/
Weber St.
Joy Callinan
/
N. Dakota
27. 8:00 am (15b)
Mariana Rosette Garcia
/
PortlandST
Molly Holbert
/
Weber St.
Pemika Ponlamuangdee
/
N. Dakota
26. 8:00 am (14a)
Windy Huang
/
PortlandST
Taitum Beck
/
Weber St.
Abbie Kelm
/
N. Dakota
25. 8:00 am (14b)
Ashley Croft
/
Northern Arizona
Kristina Ponomareva
/
Long Beach State
Tori Thomas
/
So. Utah
24. 8:00 am (13a)
Aleksandra Chekalina
/
Northern Arizona
Vanessa Richani
/
Long Beach State
Anais Guibal
/
So. Utah
23. 8:00 am (13b)
Ekaterina Malakhova
/
Northern Arizona
Hunter Pate
/
Long Beach State
Cornelia Karlsson
/
So. Utah
22. 8:00 am (12a)
Kimmy Tottori
/
Northern Arizona
Angelina Kim
/
Long Beach State
Tanyatorn (Excel) Thalangkarn
/
So. Utah
21. 8:00 am (12b)
Eliska Kocourkova
/
Northern Arizona
Chloe Carraway
/
Long Beach State
Chanikan (Pluem) Yongyuan
/
So. Utah
20. 8:00 am (11a)
Sneha Sharan
/
Sac State
Samantha Hui
/
Wyoming
Hailey Loh
/
California Baptist
19. 8:00 am (11b)
Caitlin Maurice
/
Sac State
Jessica Zapf
/
Wyoming
Sofia Chabon
/
California Baptist
18. 8:00 am (10a)
Sydney Smith
/
Sac State
Kyla Wilde
/
Wyoming
Haruka Shintani
/
California Baptist
17. 8:00 am (10b)
Tess Blair
/
Sac State
Meghan Vogt
/
Wyoming
Esther Lee
/
California Baptist
16. 8:00 am (9)
Jennifer Koga
/
Sac State
Morgan Ryan
/
Wyoming
Jocelyn Chee
/
California Baptist
15. 8:00 am (8a)
Carly Strole
/
Grand Canyon University
Kaysa Panke
/
Gonzaga
Piper Stubbs
/
S. Dak. St
14. 8:00 am (8b)
Siripatsorn Patchana
/
Grand Canyon University
Cassie Kim
/
Gonzaga
Hester Sicking
/
S. Dak. St
13. 8:00 am (7a)
Constanza Guerrero
/
Grand Canyon University
Mary Scott Wolfe
/
Gonzaga
Shakira Kuys
/
S. Dak. St
12. 8:00 am (7b)
Payton Fehringer
/
Grand Canyon University
Chaewon Baek
/
Gonzaga
Lani Potter
/
S. Dak. St
11. 8:00 am (6a)
Tagiralani Luafalealo
/
Grand Canyon University
Quynn Duong
/
Gonzaga
Mia Seeman
/
S. Dak. St
10. 8:00 am (6b)
Yu (Yvonne) Shang
/
Fresno State
Maria Fedorowycz
/
Seattle U
Kendall Todd
/
UNLV
9. 8:00 am (5a)
Lydia Volkmer
/
Fresno State
Keisha Lugito
/
Seattle U
Nicole Bonde Lørup
/
UNLV
8. 8:00 am (5b)
Jess Hall
/
Fresno State
Samantha Bruce
/
Seattle U
Hina Matsui
/
UNLV
7. 8:00 am (4a)
Nicola Kamikski
/
Fresno State
Shayna Lu
/
Seattle U
Sydney Bryan
/
UNLV
6. 8:00 am (4b)
Harriet Lynch
/
Fresno State
Rivekka Jumagulova
/
Seattle U
Veronica Joels
/
UNLV
5. 8:00 am (3a)
Toni Sottile
/
San Fran
Bailey Henley
/
Utah Valley
Mylan Hirata
/
UC Riverside
4. 8:00 am (3b)
Jade Siphomsay
/
San Fran
Lauren Taylor
/
Utah Valley
Tiffany Le
/
UC Riverside
3. 8:00 am (2)
Hannah Zeman
/
San Fran
Caylyn Ponich
/
Utah Valley
Kate Villegas
/
UC Riverside
2. 8:00 am (1a)
Riana Mission
/
San Fran
Leighton Shosted
/
Utah Valley
Nicole Le
/
UC Riverside
1. 8:00 am (1b)
Annika Borrelli
/
San Fran
Victoria Estrada
/
Utah Valley
Vanessa Betancourt
/
UC Riverside