BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Battle of the Dam 2020
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 11 to March 12, 2020
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Lexington, SC
Winning Team:
North Augusta
Medalist:
Cameron Biddle
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 9:00 am (1)
Rence O'Connor
/
AC Flora
David Oliver
/
Central
Harry James
/
Chapin - B Team
2. 9:08 am (1)
Marshall Douglas
/
AC Flora
Chance Horton
/
Central
Joe Joe Despoy
/
Chapin - B Team
3. 9:16 am (1)
Will Barnes
/
AC Flora
Noah Johns
/
Central
William Jenkins
/
Chapin - B Team
4. 9:24 am (1)
Charles Cauthen
/
AC Flora
Connor Cryster
/
Central
Bryson Rockwell
/
Chapin - B Team
5. 9:32 am (1)
Mitchell McCabe
/
AC Flora
Davis Tucker
/
Central
Tolsen Goley
/
Chapin - B Team
6. 9:40 am (1)
Carson Crooke
/
Byrnes
Cameron Biddle
/
South Aiken
Colby Cantey
/
Blythewood
7. 9:48 am (1)
Barrett Josey
/
Byrnes
Miles Eubanks
/
South Aiken
Grant Paolucci
/
Blythewood
8. 9:56 am (1)
Carson Brice
/
Byrnes
Colson McNulty
/
South Aiken
Zach Valsecchi
/
Blythewood
9. 10:04 am (1)
Jackson Cork
/
Byrnes
Logan Pepper
/
South Aiken
Andrew Madden
/
Blythewood
10. 10:12 am (1)
Jefferson Elmore
/
Byrnes
Jake Shuford
/
South Aiken
C. Young/ C. Beasley
/
Blythewood
11. 10:20 am (1)
Trey Stallings
/
North Augusta
Blaine Williams
/
Chapin
Mavrick Mullinax
/
Lexington
12. 10:28 am (1)
Fritz Rowell
/
North Augusta
Jay Locker
/
Chapin
Charlie Beiers
/
Lexington
13. 10:36 am (1)
Bear Smoker
/
North Augusta
Jack Cuneo
/
Chapin
Roman Mullinax
/
Lexington
14. 10:44 am (1)
Mitchell McNeal
/
North Augusta
Chase Cline
/
Chapin
Liam Stillwell
/
Lexington
15. 10:52 am (1)
Matthew Baxley
/
North Augusta
Jack Brady
/
Chapin
Gage Gaskins
/
Lexington
16. 9:00 am (10)
Andrew "AJ" Farchione
/
River Bluff Gators
Graham Newbolt
/
Dutch Fork
Jacob Fink
/
Ridge View
17. 9:08 am (10)
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
Bradley Goldstein
/
Dutch Fork
Christian Wilson
/
Ridge View
18. 9:16 am (10)
James Gibson
/
River Bluff Gators
Mason Wilkinson
/
Dutch Fork
Brent Wilson
/
Ridge View
19. 9:24 am (10)
Eli Gannon
/
River Bluff Gators
Anthony Demasi
/
Dutch Fork
Caleb Walters
/
Ridge View
20. 9:32 am (10)
Jeremy Nienhius
/
River Bluff Gators
Derek Burk
/
Dutch Fork
C. Milliken/ J. Watson
/
Ridge View
21. 9:40 am (10)
Nolan Skiff
/
Aiken
Blake Vaughn
/
Airport
Sully Hooper
/
Gilbert
22. 9:48 am (10)
Zion Sampson
/
Aiken
Deuce Nimmo
/
Airport
Jackson Reeves
/
Gilbert
23. 9:56 am (10)
Shiv Surti
/
Aiken
Dylan Padgett
/
Airport
Drew Albus
/
Gilbert
24. 10:04 am (10)
Luke Hanna
/
Aiken
Seth Poovey
/
Airport
B. Graham/ D. Chavis
/
Gilbert
25. 10:12 am (10)
Tucker Samaha
/
Aiken
Will Zueger
/
Airport
Carson Carter
/
Gilbert
26. 10:20 am (10)
Charlie Floyd
/
River Bluff Gators - B Team
Trustin Watford
/
Lexington - B Team
Chandler Lawson
/
White Knoll
27. 10:28 am (10)
Hampton Newman
/
River Bluff Gators - B Team
Zack Couture
/
Lexington - B Team
Colin Marshall
/
White Knoll
28. 10:36 am (10)
Nathanael Caughman
/
River Bluff Gators - B Team
Jacob Derby
/
Lexington - B Team
JP Lowrimore
/
White Knoll
29. 10:44 am (10)
Reid Weathers
/
River Bluff Gators - B Team
O. Robinson/ D. Leicht
/
Lexington - B Team
T.Nations/ W. Harrill
IND
/
Chapin - B Team
30. 10:52 am (10)
Jesse Belloff
/
River Bluff Gators - B Team
Noah Henson
/
Lexington - B Team
Myles Jenkins
IND
/
River Bluff Gators - B Team