BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Battle of the Dam 2020
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 11 to March 12, 2020
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Lexington, SC
Winning Team:
North Augusta
Medalist:
Cameron Biddle
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 11:00 am (1)
Mavrick Mullinax
/
Lexington
Blaine Williams
/
Chapin
Colby Cantey
/
Blythewood
2. 11:08 am (1)
Charlie Beiers
/
Lexington
Jay Locker
/
Chapin
Grant Paolucci
/
Blythewood
3. 11:16 am (1)
Roman Mullinax
/
Lexington
Jack Cuneo
/
Chapin
Zach Valsecchi
/
Blythewood
4. 11:24 am (1)
Liam Stillwell
/
Lexington
Chase Cline
/
Chapin
Andrew Madden
/
Blythewood
5. 11:32 am (1)
Gage Gaskins
/
Lexington
Jack Brady
/
Chapin
C. Young/ C. Beasley
/
Blythewood
6. 11:40 am (1)
Andrew "AJ" Farchione
/
River Bluff Gators
Carson Crooke
/
Byrnes
David Oliver
/
Central
7. 11:48 am (1)
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
Barrett Josey
/
Byrnes
Chance Horton
/
Central
8. 11:56 am (1)
James Gibson
/
River Bluff Gators
Carson Brice
/
Byrnes
Noah Johns
/
Central
9. 12:04 pm (1)
Eli Gannon
/
River Bluff Gators
Jackson Cork
/
Byrnes
Connor Cryster
/
Central
10. 12:12 pm (1)
Jeremy Nienhius
/
River Bluff Gators
Jefferson Elmore
/
Byrnes
Davis Tucker
/
Central
11. 12:20 pm (1)
Rence O'Connor
/
AC Flora
Cameron Biddle
/
South Aiken
Sully Hooper
/
Gilbert
12. 12:28 pm (1)
Marshall Douglas
/
AC Flora
Miles Eubanks
/
South Aiken
Jackson Reeves
/
Gilbert
13. 12:36 pm (1)
Will Barnes
/
AC Flora
Colson McNulty
/
South Aiken
Drew Albus
/
Gilbert
14. 12:44 pm (1)
Charles Cauthen
/
AC Flora
Logan Pepper
/
South Aiken
B. Graham/ D. Chavis
/
Gilbert
15. 12:52 pm (1)
Mitchell McCabe
/
AC Flora
Jake Shuford
/
South Aiken
Carson Carter
/
Gilbert
16. 11:00 am (10)
Harry James
/
Chapin - B Team
Charlie Floyd
/
River Bluff Gators - B Team
Trustin Watford
/
Lexington - B Team
17. 11:08 am (10)
Joe Joe Despoy
/
Chapin - B Team
Hampton Newman
/
River Bluff Gators - B Team
Zack Couture
/
Lexington - B Team
18. 11:16 am (10)
William Jenkins
/
Chapin - B Team
Nathanael Caughman
/
River Bluff Gators - B Team
Jacob Derby
/
Lexington - B Team
19. 11:24 am (10)
Bryson Rockwell
/
Chapin - B Team
Reid Weathers
/
River Bluff Gators - B Team
O. Robinson/ D. Leicht
/
Lexington - B Team
20. 11:32 am (10)
Tolsen Goley
/
Chapin - B Team
Jesse Belloff
/
River Bluff Gators - B Team
Noah Henson
/
Lexington - B Team
21. 11:40 am (10)
Graham Newbolt
/
Dutch Fork
Blake Vaughn
/
Airport
Nolan Skiff
/
Aiken
22. 11:48 am (10)
Bradley Goldstein
/
Dutch Fork
Deuce Nimmo
/
Airport
Zion Sampson
/
Aiken
23. 11:56 am (10)
Mason Wilkinson
/
Dutch Fork
Dylan Padgett
/
Airport
Shiv Surti
/
Aiken
24. 12:04 pm (10)
Anthony Demasi
/
Dutch Fork
Seth Poovey
/
Airport
Luke Hanna
/
Aiken
25. 12:12 pm (10)
Derek Burk
/
Dutch Fork
Will Zueger
/
Airport
Tucker Samaha
/
Aiken
26. 12:20 pm (10)
Chandler Lawson
/
White Knoll
Trey Stallings
/
North Augusta
Jacob Fink
/
Ridge View
27. 12:28 pm (10)
Colin Marshall
/
White Knoll
Fritz Rowell
/
North Augusta
Christian Wilson
/
Ridge View
28. 12:36 pm (10)
JP Lowrimore
/
White Knoll
Bear Smoker
/
North Augusta
Brent Wilson
/
Ridge View
29. 12:44 pm (10)
T.Nations/ W. Harrill
IND
/
Chapin - B Team
Mitchell McNeal
/
North Augusta
Caleb Walters
/
Ridge View
30. 12:52 pm (10)
Myles Jenkins
IND
/
River Bluff Gators - B Team
Matthew Baxley
/
North Augusta
C. Milliken/ J. Watson
/
Ridge View