BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Fighting Irish Classic
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Oct. 7 to Oct. 8, 2018
3 Rounds
Hosted by University of Notre Dame @ Notre Dame, IN
Winning Team:
Illinois
Medalist:
Steven Fisk
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 8:30 am (1)
Sam Anderson
/
Wisconsin
Kaleb Johnson
/
Michigan State
Vikar Jonasson
/
Southern Illinois
2. 8:39 am (1)
Pete Kuhl
/
Wisconsin
James Piot
/
Michigan State
Hunter York
/
Southern Illinois
3. 8:48 am (1)
Griffin Barela
/
Wisconsin
Andrew Walker
/
Michigan State
Luke Gannon
/
Southern Illinois
4. 8:57 am (1)
Tom Calbi
/
Wisconsin
Troy Taylor II
/
Michigan State
Matthis Besard
/
Southern Illinois
5. 9:06 am (1)
Jordan Hahn
/
Wisconsin
Donnie Trosper
/
Michigan State
Peyton Wilhoit
/
Southern Illinois
6. 9:15 am (1)
Frank Lindwall
/
Iowa State
Kevin Conners
/
Notre Dame
Alex Moorman
/
Iowa Hawkeyes
7. 9:24 am (1)
Ricky Costello
/
Iowa State
Hunter Ostrom
/
Notre Dame
Matthew Walker
/
Iowa Hawkeyes
8. 9:33 am (1)
Sam Vincent
/
Iowa State
Miguel Delgado
/
Notre Dame
Gonzalo Leal
/
Iowa Hawkeyes
9. 9:42 am (1)
Tripp Kinney
/
Iowa State
Andrew O'Leary
/
Notre Dame
Alex Schaake
/
Iowa Hawkeyes
10. 9:51 am (1)
Lachlan Barker
/
Iowa State
Davis Chatfield
/
Notre Dame
Benton Weinberg
/
Iowa Hawkeyes
11. 10:00 am (1)
Brendan O'Reilly
/
Illinois
Ben Carr
/
Georgia Southern
Dougie Ergood
/
North Carolina
12. 10:09 am (1)
Michael Feagles
/
Illinois
Mason Williams
/
Georgia Southern
Preyer Fountain
/
North Carolina
13. 10:18 am (1)
Adr Dumont de Chassa
/
Illinois
Wilson Andress
/
Georgia Southern
Ryan Gerard
/
North Carolina
14. 10:27 am (1)
Giovanni Tadiotto
/
Illinois
Avery Price
/
Georgia Southern
Ryan Burnett
/
North Carolina
15. 10:36 am (1)
Bryan Baumgarten
/
Illinois
Steven Fisk
/
Georgia Southern
Austin Hitt
/
North Carolina
16. 8:30 am (10)
Mason Elmore
IND
/
North Carolina
Taichi Kho
IND
/
Notre Dame
Ben Albin
IND
/
Notre Dame
17. 8:40 am (10)
Davis Lamb
IND
/
Notre Dame
Varun Chopra
IND
/
Illinois
Alex Jamieson
IND
/
Notre Dame
18. 8:50 am (10)
Jacob Bayer
IND
/
Georgia Southern
Noah Gillard
IND
/
Illinois
John Felitto
IND
/
Notre Dame
19. 9:00 am (10)
Paul Schlimm
/
NIU
Kyle Robinson
/
South Alabama Golf
Patrick Sullivan
/
Michigan
20. 9:10 am (10)
Salvador Rocha
/
NIU
Rasmus Karlsson
/
South Alabama Golf
Henry Spring
/
Michigan
21. 9:20 am (10)
Jordan Less
/
NIU
Yannick Schuetz
/
South Alabama Golf
Charlie Pilon
/
Michigan
22. 9:30 am (10)
Michael Mattas
/
NIU
Jacob Hatter
/
South Alabama Golf
Nick Carlson
/
Michigan
23. 9:40 am (10)
Thomas DeMarco
/
NIU
Jordan Plunkett
/
South Alabama Golf
Brent Ito
/
Michigan
24. 9:50 am (10)
Daniel Pearson
/
Nebraska
Cam Solomon
/
Miami (OH)
Duncan McNeill
/
Toledo
25. 10:00 am (10)
Jace Guthmiller
/
Nebraska
Jack Ebner
/
Miami (OH)
Spencer Shoemaker
/
Toledo
26. 10:10 am (10)
Patrick Clare
/
Nebraska
Jack Mortell
/
Miami (OH)
Rasmus Broholt Lind
/
Toledo
27. 10:20 am (10)
Jackson Wendling
/
Nebraska
Brian Ohr
/
Miami (OH)
Jack Boczar
/
Toledo
28. 10:30 am (10)
Tanner Owen
/
Nebraska
Charlie Nikitas
/
Miami (OH)
Grant Godfrey
/
Toledo