BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Fighting Irish Classic
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Oct. 7 to Oct. 8, 2018
3 Rounds
Hosted by University of Notre Dame @ Notre Dame, IN
Winning Team:
Illinois
Medalist:
Steven Fisk
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
28. 8:45 am (18a)
Varun Chopra
IND
/
Illinois
Alex Jamieson
IND
/
Notre Dame
John Felitto
IND
/
Notre Dame
27. 8:45 am (18b)
Jacob Bayer
IND
/
Georgia Southern
Ben Albin
IND
/
Notre Dame
Taichi Kho
IND
/
Notre Dame
26. 8:45 am (17)
Noah Gillard
IND
/
Illinois
Mason Elmore
IND
/
North Carolina
Davis Lamb
IND
/
Notre Dame
25. 8:45 am (16a)
Spencer Shoemaker
/
Toledo
Jacob Hatter
/
South Alabama Golf
Vikar Jonasson
/
Southern Illinois
24. 8:45 am (16b)
Jack Boczar
/
Toledo
Jordan Plunkett
/
South Alabama Golf
Hunter York
/
Southern Illinois
23. 8:45 am (15)
Rasmus Broholt Lind
/
Toledo
Kyle Robinson
/
South Alabama Golf
Matthis Besard
/
Southern Illinois
22. 8:45 am (14a)
Grant Godfrey
/
Toledo
Yannick Schuetz
/
South Alabama Golf
Luke Gannon
/
Southern Illinois
21. 8:45 am (14b)
Duncan McNeill
/
Toledo
Rasmus Karlsson
/
South Alabama Golf
Peyton Wilhoit
/
Southern Illinois
20. 8:45 am (13a)
Tom Calbi
/
Wisconsin
Cam Solomon
/
Miami (OH)
Tripp Kinney
/
Iowa State
19. 8:45 am (13b)
Sam Anderson
/
Wisconsin
Jack Mortell
/
Miami (OH)
Frank Lindwall
/
Iowa State
18. 8:45 am (12)
Pete Kuhl
/
Wisconsin
Jack Ebner
/
Miami (OH)
Sam Vincent
/
Iowa State
17. 8:45 am (11a)
Jordan Hahn
/
Wisconsin
Charlie Nikitas
/
Miami (OH)
Lachlan Barker
/
Iowa State
16. 8:45 am (11b)
Griffin Barela
/
Wisconsin
Brian Ohr
/
Miami (OH)
Ricky Costello
/
Iowa State
15. 8:45 am (10)
Ben Carr
/
Georgia Southern
Patrick Sullivan
/
Michigan
Patrick Clare
/
Nebraska
14. 8:45 am (9a)
Mason Williams
/
Georgia Southern
Henry Spring
/
Michigan
Jackson Wendling
/
Nebraska
13. 8:45 am (9b)
Wilson Andress
/
Georgia Southern
Brent Ito
/
Michigan
Daniel Pearson
/
Nebraska
12. 8:45 am (8)
Avery Price
/
Georgia Southern
Charlie Pilon
/
Michigan
Tanner Owen
/
Nebraska
11. 8:45 am (7a)
Steven Fisk
/
Georgia Southern
Nick Carlson
/
Michigan
Jace Guthmiller
/
Nebraska
10. 8:45 am (7b)
Kaleb Johnson
/
Michigan State
Gonzalo Leal
/
Iowa Hawkeyes
Paul Schlimm
/
NIU
9. 8:45 am (6a)
Andrew Walker
/
Michigan State
Benton Weinberg
/
Iowa Hawkeyes
Salvador Rocha
/
NIU
8. 8:45 am (6b)
Troy Taylor II
/
Michigan State
Alex Moorman
/
Iowa Hawkeyes
Michael Mattas
/
NIU
7. 8:45 am (5)
James Piot
/
Michigan State
Matthew Walker
/
Iowa Hawkeyes
Jordan Less
/
NIU
6. 8:45 am (4a)
Donnie Trosper
/
Michigan State
Alex Schaake
/
Iowa Hawkeyes
Thomas DeMarco
/
NIU
5. 8:45 am (4b)
Hunter Ostrom
/
Notre Dame
Adr Dumont de Chassa
/
Illinois
Preyer Fountain
/
North Carolina
4. 8:45 am (3)
Miguel Delgado
/
Notre Dame
Brendan O'Reilly
/
Illinois
Ryan Burnett
/
North Carolina
3. 8:45 am (2)
Kevin Conners
/
Notre Dame
Michael Feagles
/
Illinois
Ryan Gerard
/
North Carolina
2. 8:45 am (1a)
Davis Chatfield
/
Notre Dame
Bryan Baumgarten
/
Illinois
Austin Hitt
/
North Carolina
1. 8:45 am (1b)
Andrew O'Leary
/
Notre Dame
Giovanni Tadiotto
/
Illinois
Dougie Ergood
/
North Carolina