BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
SeattleU Redhawk Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 5 to April 5, 2022
1 Rounds
Hosted by Seattle University @ University Place, WA
Winning Team:
Boise State
Medalist:
Max Charles
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
30. 8:00 am (18a)
Ryan Magee
/
Loyola-Chicago
Parker Wine
/
La Salle
Jack Halleron
/
Delaware
Alex Fowke
IND
/
SeattleU Redhawks
29. 8:00 am (18b)
Tyler Anderson
/
Loyola-Chicago
Nikita Romanov
/
La Salle
Owen Manchester
/
Delaware
Justin Hopkins
/
Washington
28. 8:00 am (17)
Zach Walsh
/
Loyola-Chicago
Karsen Rush
/
La Salle
Michal Bargenda
/
Delaware
Robert Galligan
/
Washington
27. 8:00 am (16a)
Timmy Crawford
/
Loyola-Chicago
Logan Flores
/
La Salle
Sparky Ariyachatvakin
/
Delaware
Aidan O'Hagen
/
Washington
26. 8:00 am (16b)
Devin Johnson
/
Loyola-Chicago
Matthew Werner
/
La Salle
Roberto Nieves
/
Delaware
Bo Peng
/
Washington
25. 8:00 am (15a)
James Mackie
/
California Baptist
Sergi Mata de la Barata
/
UCSD
Zak Supelak
/
Cleveland State
Sebastian Lundberg
/
UTRGV
24. 8:00 am (15b)
Minjun Kim
/
California Baptist
Ryan Vaughan
/
UCSD
Gunnar McCollins
/
Cleveland State
Tennoshin Ogawa
/
UTRGV
23. 8:00 am (14)
John Hayes
/
California Baptist
Elliot Bunyaviroch
/
UCSD
Jack Hanus
/
Cleveland State
Leonardo Novella
/
UTRGV
22. 8:00 am (13a)
Sean Citherlet
/
California Baptist
Francis Catalano
/
UCSD
Jules Blakely
/
Cleveland State
Juan Luis de Bethencourt Duque
/
UTRGV
21. 8:00 am (13b)
Eeli Kujanpaa
/
California Baptist
Davis McDowell
/
UCSD
Zach Robbins
/
Cleveland State
Taj Sutherland
/
UTRGV
20. 8:00 am (12)
Nolan Thoroughgood
/
Oregon State
Jonathan Tanihana
/
Sacramento State
Jacob Lindh
/
Lamar
Luke Lyu
/
George Washington
19. 8:00 am (11a)
Jackson Lake
/
Oregon State
Riley Bell
/
Sacramento State
Carl Hardin
/
Lamar
Jakub Hrinda
/
George Washington
18. 8:00 am (11b)
Brandon Eyre
/
Oregon State
Casey Leebrick
/
Sacramento State
Pedro Marin
/
Lamar
Hugo Riboud
/
George Washington
17. 8:00 am (10)
Carson Barry
/
Oregon State
Blaze Akana
/
Sacramento State
Hugo Hellman
/
Lamar
Luis Preciado
/
George Washington
16. 8:00 am (9a)
Mateo Fuenmayor
/
Oregon State
Ethan Davidson
/
Sacramento State
Guillermo Estivill
/
Lamar
Arav Patel
/
George Washington
15. 8:00 am (9b)
Deven Ramachandran
/
Seton Hall
Haakon Mathiesen
/
Pacific
Tommy McKenzie
/
Idaho
Jake Bay
/
Abilene Christian
14. 8:00 am (8a)
Angus O'Brien
/
Seton Hall
Griffin Long
/
Pacific
TJ Patterson
/
Idaho
Francisco Osio
/
Abilene Christian
13. 8:00 am (8b)
Andres Acevedo
/
Seton Hall
Riley Killip
/
Pacific
Jose Suryadinata
/
Idaho
Zane Heusel
/
Abilene Christian
12. 8:00 am (7)
Gregor Tait
/
Seton Hall
Leonardo Rigamonti
/
Pacific
Jack Plaster
/
Idaho
Alex Clouse
/
Abilene Christian
11. 8:00 am (6a)
Wenliang Xie
/
Seton Hall
Maverick Pavletich
/
Pacific
Colt Sherrell
/
Idaho
Brian Choe
/
Abilene Christian
10. 8:00 am (6b)
Nick Hedman
/
Boise State
Jacob Presutti
/
UTEP
Tumi Kuld
/
Western Carolina
Thomas Burou
/
CSU-Northridge
9. 8:00 am (5a)
Alex Talbot
/
Boise State
Danny Daniels
/
UTEP
Louis Theys
/
Western Carolina
Eirik Thomassen
/
CSU-Northridge
8. 8:00 am (5b)
Max Charles
/
Boise State
Marcus Khaw
/
UTEP
Magnus Pedersen
/
Western Carolina
Paul Luis-Gachet
/
CSU-Northridge
7. 8:00 am (4a)
Hugo Townsend
/
Boise State
Greg Holmes
/
UTEP
Presten Richardson
/
Western Carolina
Felix Schrott
/
CSU-Northridge
6. 8:00 am (4b)
Skyler Eubank
/
Boise State
Damon Vilkauskas
/
UTEP
Jake Peacock
/
Western Carolina
Nick Fowlkes
/
CSU-Northridge
5. 8:00 am (3)
Harrison Murphy
/
SeattleU Redhawks
Michael Winslow
/
Wichita State
Muzzy Donohue
/
Boston College
Paul Gonzalez
/
UT Arlington
4. 8:00 am (2a)
Liam Gill
/
SeattleU Redhawks
Joe Bultman
/
Wichita State
Mac Lee
/
Boston College
Daniel Cronje
/
UT Arlington
3. 8:00 am (2b)
Blake Kukula
/
SeattleU Redhawks
Lucas Scheufler
/
Wichita State
Ben Hong
/
Boston College
Zak Jones
/
UT Arlington
2. 8:00 am (1a)
Nathan Cogswell
/
SeattleU Redhawks
Brock Polhill
/
Wichita State
Mac Webster
/
Boston College
Caleb Hicks
/
UT Arlington
1. 8:00 am (1b)
Jack Rahon
/
SeattleU Redhawks
Dawson Lewis
/
Wichita State
Nick Cummings
/
Boston College
Kyle Cox
/
UT Arlington