BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Ponderosa Shootout
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Sept. 2 to Sept. 2, 2021
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Batesburg-Leesville, SC
Winning Team:
Blythewood
Medalist:
Ella Stalvey
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
22. 12:00 pm (18a)
Caroline Hawkins
/
Blythewood
Meredith Price
/
Gilbert
LillyReed Black
/
Chapin
21. 12:00 pm (18b)
Elizabeth Madden
/
Blythewood
Edie-Raine Hardee
/
Gilbert
Sadie Licata
/
Chapin
20. 12:00 pm (17)
Ena Shea
/
Blythewood
Olivia Pellerin
/
Mauldin
Reagan Haggard
/
Chapin
19. 12:00 pm (16a)
Isabella Rawl
/
Lexington
Ansley Bryson
/
Seneca
Maddie Webster
/
Spring Valley
18. 12:00 pm (16b)
Bella Bernagozzi
/
Lexington
Skylar Martin
/
Seneca
Elaine Craig
/
Spring Valley
17. 12:00 pm (15)
Taryn Smoak
/
Lexington
Hazel Martin
/
Seneca
Rosie Garrett
/
Spring Valley
16. 12:00 pm (14)
Brooke Burgess
/
Lexington
Megan McConnell
/
Seneca
Lauren Williams
/
Spring Valley
15. 12:00 pm (13)
Kathryn White
/
Lexington
Lacey Edwards
/
Seneca
Lillian Amick
/
Spring Valley
14. 12:00 pm (12a)
Mina Gencoguz
/
River Bluff
Brianna Davis
/
West Florence
Caroline Whitt
/
Emerald
13. 12:00 pm (12b)
Caitlyn Gaines
/
River Bluff
Madeline Ateyeh
/
West Florence
Randi Allen
/
Emerald
12. 12:00 pm (11)
Maria Giugliano
/
River Bluff
Julia Kleine
/
West Florence
Selah Lawrence
/
Emerald
11. 12:00 pm (10)
Marrett Wham
/
River Bluff
Taylor Pleasant
/
West Florence
Jayce Coates
/
Emerald
10. 12:00 pm (9)
Alexandria Mack
/
River Bluff
Natalee Batchelor
/
West Florence
9. 12:00 pm (8)
Benedicta Pollard
/
Swansea
Peyton O'Brien
/
Daniel
Caroline Heath
/
Fox Creek
8. 12:00 pm (7)
SSC 1
/
Southside Christian
Kaylee Brisco
/
Swansea
Emmie Stewart
/
Daniel
7. 12:00 pm (6)
Ansley James
/
Fox Creek
SSC 2
/
Southside Christian
Abby Brunson
/
Swansea
6. 12:00 pm (5)
Samantha Dean
/
Daniel
Carrington Knotts
/
Fox Creek
SSC 3
/
Southside Christian
5. 12:00 pm (4)
Alex Figueroa
/
Swansea
Sophia Hepler
/
Daniel
Riley Schlachter
/
Fox Creek
4. 12:00 pm (3)
SSC 4
/
Southside Christian
Gracie Johnson
/
Swansea
3. 12:00 pm (2)
Hallie Harper
/
Fox Creek
SSC 5
/
Southside Christian
2. 12:00 pm (1a)
Ella Stalvey
/
Blythewood
Kennedy Gooding
/
Gilbert
Emily Baker
/
Chapin
1. 12:00 pm (1b)
Paige Paolucci
/
Blythewood
Alexis Hodge
/
Gilbert
Mia Andrade
/
Chapin