BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
F&M Bank APSU Inercollegiate
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Oct. 20 to Oct. 21, 2014
3 Rounds
Hosted by Austin Peay State University @ Hopkinsville, KY
Winning Team:
Austin Peay
Medalist:
Logan Hogge
At the Links of Nova Dell the wind blows and is surprisingly tough to make birdies!
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
25. 9:00 am (18)
Matt Zakutney
/
Murray State
Austin Jackson
/
Samford
James Jansen
/
Eastern Illinois
24. 9:00 am (17)
Jordan Smith
/
Murray State
Garrett Moores
/
Samford
Austin Sproles
/
Eastern Illinois
23. 9:00 am (16a)
Duncan McCormick
/
Murray State
Robert Adams
/
Samford
Oscar Borda
/
Eastern Illinois
22. 9:00 am (16b)
Logan Matthews
/
Belmont
AJ Wilkerson
/
Tennessee Tech
Steve Souchek
/
Southern Illinois
21. 9:00 am (15)
Noah Trenkler
/
Belmont
Bryce Kendrick
/
Tennessee Tech
Andrew Mitchell
/
Southern Illinois
20. 9:00 am (14)
Scott Barnhart
/
Belmont
Mitchell Thomas
/
Tennessee Tech
Charles Hawn
/
Southern Illinois
19. 9:00 am (13a)
Ted Moon
/
Belmont
Mason Griffin
/
Tennessee Tech
Andrew Novara
/
Southern Illinois
18. 9:00 am (13b)
Ashton Van Horne
/
Belmont
Lee Whitehead
/
Tennessee Tech
Wade Thompson
/
Southern Illinois
17. 9:00 am (12a)
Luis Navarrete
/
Austin Peay
Austin Swafford
/
UT Martin
Noah Combs
/
Eastern Kentucky
16. 9:00 am (12b)
Austin Kramer
/
Austin Peay
Ben Reeves
/
UT Martin
Taylor Riggs
/
Eastern Kentucky
15. 9:00 am (11)
Jonas Vaisanen
/
Austin Peay
Gavin Shellnut
/
UT Martin
Jared Brown
/
Eastern Kentucky
14. 9:00 am (10a)
Chris Baker
/
Austin Peay
Hunter Richardson
/
UT Martin
Travis Rose
/
Eastern Kentucky
13. 9:00 am (10b)
Tucker Wallace
/
Austin Peay
Brendon Caballero
/
UT Martin
Patric Sundlof
/
Eastern Kentucky
12. 9:00 am (9)
Kyle Congleton
IND
/
Eastern Kentucky
Daniel DeLuca
IND
/
Eastern Kentucky
11. 9:00 am (8a)
Adam Cunningham
IND
/
Tennessee Tech
Carson Ward
IND
/
Belmont
Ryan Haxel
IND
/
Southern Illinois
10. 9:00 am (8b)
Nick Wysock
IND
/
Western Illinois
Ben Purcell
IND
/
Eastern Kentucky
Bryan Grisard
IND
/
Belmont
9. 9:00 am (7a)
Alexander Riddle
IND
/
Tennessee Tech
Justin Arens
IND
/
Austin Peay
Will Sallee
IND
/
Eastern Kentucky
8. 9:00 am (7b)
Erik Hedberg
IND
/
Austin Peay
Colton Godwin
IND
/
Austin Peay
Brock Simmons
IND
/
Murray State
7. 9:00 am (6)
Connor Thiel
/
Morehead State
Dallas Hill
/
Tennessee State
Austin Von Alst
/
Western Illinois
6. 9:00 am (5)
Will Branham
/
Morehead State
Todd McGill
/
Tennessee State
Andrew Blackburn
/
Western Illinois
5. 9:00 am (4)
Blake Cartwright
/
Morehead State
James Stepp
/
Tennessee State
Carter Morrison
/
Western Illinois
4. 9:00 am (3)
Bradley Newnam
/
Morehead State
Andy Trout
/
Tennessee State
Nate Davis
/
Western Illinois
3. 9:00 am (2)
Logan Hogge
/
Morehead State
Jeremy Fultz
/
Tennessee State
Alex Templin
/
Western Illinois
2. 9:00 am (1a)
Preston French
/
Murray State
Jake Miller
/
Samford
Marcus Dahlin
/
Eastern Illinois
1. 9:00 am (1b)
Jared Gosser
/
Murray State
Mac Hennessey
/
Samford
Daniel Hughes
/
Eastern Illinois