BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
14th Annual Smith Memorial
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 6 to Oct. 6, 2020
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Newberry, SC
Winning Team:
Blythewood
Medalist:
Sydney Roberts
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 9:30 am (1)
Isabella McKenzie
/
River Bluff
Emily Baker
/
Chapin
Gracie McCoy
/
A.C. Flora
2. 9:38 am (1)
Sydney Wilson
/
River Bluff
Mia Andrade
/
Chapin
Kaitlyn Stonehill
/
A.C. Flora
3. 9:46 am (1)
Savannah Truesdale
/
River Bluff
LillyReed Black
/
Chapin
Meadows Dargan
/
A.C. Flora
4. 9:54 am (1)
Lillian Henry
/
River Bluff
Sadie Licata
/
Chapin
Merrit Barbury
/
A.C. Flora
5. 10:02 am (1)
Marjorie Grace Tidwell
/
River Bluff
Lillian Rivers
/
Rock Hill
Sarah Campbell Brown
/
A.C. Flora
6. 10:10 am (1)
Caitlyn Gaines
/
River Bluff - B Team
Avery Kessler
/
Northwestern
Ava Neal
/
Camden
7. 10:18 am (1)
Erin Cannell
/
River Bluff - B Team
Katherine Willis
/
Northwestern
Taylor Kingsley
/
Camden
8. 10:26 am (1)
Kellan Fenegan
/
River Bluff - B Team
Alexa Vslite
/
Northwestern
Greer Younghans
/
Camden
9. 10:34 am (1)
Karys Clampitt
IND
/
Lexington - B Team
Callie Sweatt
/
Northwestern
Olivia Huggins
/
Camden
10. 10:42 am (1)
Lillie Howell
/
Lexington - B Team
Haley Brinkley
/
Northwestern
Liza Smoak
/
Camden
11. 10:50 am (1)
Ellie Hardwick
/
Lexington - B Team
Emma Iskhakov
/
Ridge View
Morgan Kate Jones
IND
/
Camden
12. 10:58 am (1)
Taryn Smoak
/
Lexington - B Team
Caitlin Walters
/
Ridge View
Deanna Jeffcoat
IND
/
Camden
13. 11:06 am (1)
Brooke Burgess
/
Lexington - B Team
Angela O'Neil
/
Ridge View
Rett Thompkins
IND
/
Camden
14. 11:14 am (1)
Kathryn White
/
Lexington - B Team
Lacey Mueller
/
Ridge View
15. 9:30 am (10)
Kennedy Gooding
/
Gilbert
Anika Rana
/
Byrnes
Clair Lewis
/
Greenwood
16. 9:38 am (10)
Alexis Hodge
/
Gilbert
Liz Wagner
/
Byrnes
Rachel Holder
/
Greenwood
17. 9:46 am (10)
Meredith Price
/
Gilbert
Lilian Alexander
/
Byrnes
Kathryn Taylor
/
Greenwood
18. 9:54 am (10)
Edie Raine Hardee
/
Gilbert
Lauren Cutshall
/
Byrnes
Ella Brown
/
Greenwood
19. 10:02 am (10)
Emma Kate Woodroof
/
Byrnes
Evie Craigo
/
Greenwood
20. 10:10 am (10)
MK Talledo
/
Boiling Springs
Maddie Webster
/
Spring Valley
Tristan Ray
/
Lugoff Elgin
21. 10:18 am (10)
Madison Dixon
/
Boiling Springs
Millie Spivey
/
Spring Valley
Savannah Butler
/
Lugoff Elgin
22. 10:26 am (10)
Sarah Wentz
/
Boiling Springs
Elaine Craig
/
Spring Valley
Brooke Jackson
/
Lugoff Elgin
23. 10:34 am (10)
Faith Nanna
/
Boiling Springs
Lauren Williams
/
Spring Valley
Emily Vinson
/
Lugoff Elgin
24. 10:42 am (10)
Katherine Jones
/
Boiling Springs
Tayelor Morgan
/
Spring Valley
Mary Elizabeth McCaskill
/
Lugoff Elgin
25. 10:50 am (10)
Isabella Rawl
/
Lexington
Ella Stalvey
/
Blythewood
Sydney Roberts
/
Chesnee
26. 10:58 am (10)
Molly Hardwick
/
Lexington
Paige Paolucci
/
Blythewood
Isabella Britt
/
Chesnee
27. 11:06 am (10)
Karlee Vardas
/
Lexington
Caroline Hawkins
/
Blythewood
Olivia Roberts
/
Chesnee
28. 11:14 am (10)
Emily Beiers
/
Lexington
Elizabeth Madden
/
Blythewood
Becca Watson
/
Chesnee
29. 11:22 am (10)
Bella Bernagozzi
/
Lexington
Joceline Paez
/
Blythewood
Paige Scruggs
/
Chesnee