BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Greenwood Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Sept. 14 to Sept. 14, 2020
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Greenwood, SC
Winning Team:
Chesnee
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 10:00 am
Julia Kennedy
/
Laurens
Arianna Simon
/
Mauldin
2. 10:08 am
Lane McCracken
/
Laurens
Avery Simon
/
Mauldin
3. 10:16 am
Bryson Cruckshanks
/
Laurens
Kendall Thackston
/
Mauldin
4. 10:24 am
Anna Gray Rowland
/
Laurens
Morgan Dailey
/
Mauldin
5. 10:40 am
Carly Fanning
/
Greenville
Brantley Metcalf
/
Dorman
Bree Turner
/
Hillcrest
6. 10:48 am
Connor Russell
/
Greenville
Maddie Carraway
/
Dorman
Kailey Baldwin
/
Hillcrest
7. 10:56 am
Janie McDonald
/
Greenville
Ava Romansky
/
Dorman
Madison Chisam
/
Hillcrest
8. 11:04 am
Reagan Hungerford
/
Greenville
Londyn Rath
/
Dorman
Abby Bamonti
/
Hillcrest
9. 11:12 am
Poe Chaney
/
Greenville
Maddie Grace Peake
/
Dorman
Annaston Bell
/
Hillcrest
10. 11:20 am
Maddison Jones
/
Greenwood
Brooke Burgess
/
Lexington
Savannah Truesdale
/
River Bluff
11. 11:28 am
Ella Brown
/
Greenwood
Karys Clampitt
/
Lexington
Marjorie Grace Tidwell
/
River Bluff
12. 11:36 am
Kathryn Taylor
/
Greenwood
Lillie Howell
/
Lexington
Lillian Henry
/
River Bluff
13. 11:44 am
Rachel Holder
/
Greenwood
Taryn Smoak
/
Lexington
Sydney Wilson
/
River Bluff
14. 11:52 am
Clair Lewis
/
Greenwood
Ellie Hardwick
/
Lexington
Isabella McKenzie
/
River Bluff
15. 12:08 pm
Sadie Licata
/
Chapin
Rylan Thornton
/
Gaffney
16. 12:16 pm
Reagan Haggard
/
Chapin
Hannah Owens
/
Gaffney
Caroline Ramsey
/
Emerald
17. 12:24 pm
Lilly Reed Black
/
Chapin
Morrison Franks
/
Gaffney
Randi Allen
/
Emerald
18. 12:32 pm
Mia Andrade
/
Chapin
Mallory Garcia
/
Gaffney
Anna Grace Keunzer
/
Emerald
19. 12:40 pm
Emily Baker
/
Chapin
Marigrace Ellis
/
Gaffney
Caroline Whitt
/
Emerald
20. 12:48 pm
Emma Woodroof
/
Byrnes
Brooke Smith
/
TL Hanna
21. 12:56 pm
Olivia Jones
/
Byrnes
Edie Raine Hardee
/
Gilbert
Claire Long
/
TL Hanna
22. 1:04 pm
Lauren Cutshall
/
Byrnes
Meredith Price
/
Gilbert
Lillian Glenn
/
TL Hanna
23. 1:12 pm
Liz Wagner
/
Byrnes
Alexis Hodge
/
Gilbert
Marissa Scaletta
/
TL Hanna
24. 1:20 pm
Lilian Alexander
/
Byrnes
Kennedy Gooding
/
Gilbert
Katie Grace Larason
/
TL Hanna
25. 1:28 pm
Katherine Jones
/
Boiling Springs
Sara Campbell Brown
/
AC Flora
Addy Parker
/
Chesnee
26. 1:36 pm
Faith Nanna
/
Boiling Springs
Kaitlyn Stonehill
/
AC Flora
Becca Watson
/
Chesnee
27. 1:44 pm
Sarah Wentz
/
Boiling Springs
Merritt Barbrey
/
AC Flora
Olivia Roberts
/
Chesnee
28. 1:52 pm
Madison Dixon
/
Boiling Springs
Meadows Dargan
/
AC Flora
Isabella Britt
/
Chesnee
29. 2:00 pm
MK Talledo
/
Boiling Springs
Gracie McCoy
/
AC Flora
Sydney Roberts
/
Chesnee