Bayou City Collegiate

  • Tournament Status: Complete
  • Men
  • April 15 to April 16, 2019
  • 3 Rounds
  • Hosted by Rice Owls @ Houston, TX
  • Tournament Hosts are Rice, Univ of Houston and Sam Houston

Tee Times for Round 3

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
1. 8:00 am (1) Brock Polhill / Wichita State Logan Davis / Texas State Andrew Gibson / Houston
2. 8:09 am (1) Dawson Lewis / Wichita State Evan White / Texas State Braxton Watkins / Houston
3. 8:18 am (1) Palmer Hays / Wichita State Calvin Ross / Texas State Logan Young / Houston
4. 8:27 am (1) Yannik Emmert / Wichita State Logan Lockwood / Texas State Alexander Frances / Houston
5. 8:36 am (1) Zac Owens / Wichita State Dalton Hankamer / Texas State Matt Williams / Houston
6. 8:45 am (1) Paul Gonzalez / UT Arlington Francisco Osio / Abilene Christian Matthew Cole / Arkansas State
7. 8:54 am (1) Kyle Cox / UT Arlington Chase Allison / Abilene Christian Joel Wendin / Arkansas State
8. 9:03 am (1) Tanner Gore / UT Arlington Bryce Dooley / Abilene Christian Julien Sale / Arkansas State
9. 9:12 am (1) Caleb Hicks / UT Arlington Garrett Glanton / Abilene Christian Luka Naglic / Arkansas State
10. 9:21 am (1) Camilo Avila / UT Arlington Alex Clouse / Abilene Christian Zan Luka Stirn / Arkansas State
11. 9:30 am (1) Jack Randle / Sam Houston State Stephen Brown / George Washington Chad Sewell / UTSA
12. 9:39 am (1) Noah Steele / Sam Houston State Luis Preciado / George Washington Adam House / UTSA
13. 9:48 am (1) Levi Valadez / Sam Houston State Logan Othmer / George Washington Michael Rome / UTSA
14. 9:57 am (1) William Holcomb / Sam Houston State Logan Lowe / George Washington Christian Fanfelle / UTSA
15. 10:06 am (1) Luis Carrera / Sam Houston State Adrian Castagnola / George Washington Collin Clark / UTSA
16. 8:09 am (10) Eric Hagen / Denver Rishi Kejriwal / Rice Sutton Farmer / McNeese State
17. 8:18 am (10) Cal McCoy / Denver Grant Rogers / Rice Reid Giardina / McNeese State
18. 8:27 am (10) Carson Griggs / Denver Austin Escamilla / Rice Nicklas Mattner / McNeese State
19. 8:36 am (10) John Sand / Denver Nick Duggan / Rice Jack Hearn / McNeese State
20. 8:45 am (10) Esteban Missura / Denver Jake Benson / Rice Blake Elliott / McNeese State
21. 8:54 am (10) Cameron Gambini / New Mexico State Daniel Dimaculangan / HBU Campbell Gibson  IND  / Rice
22. 9:03 am (10) Ryo Harada / New Mexico State Patrik Jericha / HBU Harrison Hineline  IND  / Rice
23. 9:12 am (10) Garrison Smith / New Mexico State Ransom Jacobson / HBU Zach Tracy  IND  / Houston
24. 9:21 am (10) Tadhg Campbell / New Mexico State Nickolas Martinez / HBU Mason Weld  IND  / Rice
25. 9:30 am (10) Mike McGilton / New Mexico State Marcelo Trevino / HBU Austen Christiansen  IND  / Sam Houston State
26. 9:39 am (10) Travis Mcinroe / Baylor George Gardner  IND  / Houston Camden DeBonis  IND  / Sam Houston State
27. 9:48 am (10) Alex Isakson  IND  / Houston Jack Diamond  IND  / Rice
28. 9:57 am (10) William Adams  IND  / UTSA Austin Cotton / Baylor