BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Wright State Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 14 to April 15, 2019
2 Rounds
Hosted by Wright State University @ Springboro, OH
Wright State Invitational - Heatherwoode Golf Club Springboro Ohio
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
20. 9:00 am (18d)
Ross Lazar
IND
/
Valparaiso
Daniel Castleberry
IND
/
Wittenberg
Joesph Clark
IND
/
Northern Kentucky
19. 9:00 am (17)
Blake Hale
IND
/
Wright State
Brady Howell
IND
/
Northern Kentucky
Austin Schnell
IND
/
Green Bay
Cody White
IND
/
Fort Wayne
18. 9:00 am (16)
Ben Sattler
/
Ohio
Jack Hanus
/
Cleveland State
Nick Williams
/
Butler
17. 9:00 am (15)
Ty Debonis
/
Northern Kentucky
Michael Kenney
/
Ohio
Miles DeMuesy
/
Cleveland State
Michael Cascino
/
Butler
16. 9:00 am (14)
Jacob Vrolijk
/
Northern Kentucky
Zach Crawford
/
Ohio
Zak Supelak
/
Cleveland State
Augie Hartnagel
/
Butler
15. 9:00 am (13)
Logan Gamm
/
Northern Kentucky
Tanner Johnson
/
Ohio
Zach Robbins
/
Cleveland State
Raymond Sullivan
/
Butler
14. 9:00 am (12a)
Alex Doss
/
Northern Kentucky
Zach Mandry
/
Ohio
Anton Krecic
/
Cleveland State
Logan Sabins
/
Butler
13. 9:00 am (12b)
Jacob Poore
/
Northern Kentucky
Austin Dyson
/
Ohio
Jules Blakely
/
Cleveland State
Patrick Allgeier
/
Butler
12. 9:00 am (11)
Spencer Klimek
/
Indianapolis
David Szymanski
/
Robert Morris
Zac Turi
/
Fort Wayne
Matthew McCarthy
/
Valparaiso
11. 9:00 am (10)
Ian Carroll
/
Indianapolis
Chase Miller
/
Robert Morris
Eric Brinker
/
Fort Wayne
Mitchell Wittmann
/
Valparaiso
10. 9:00 am (9)
Oliver Mast
/
Indianapolis
Alex Schreckengost
/
Robert Morris
Joshua Keating
/
Fort Wayne
Charlie Toman
/
Valparaiso
9. 9:00 am (8)
Erik Edwards
/
Indianapolis
Daniel Franco Saad
/
Robert Morris
Clark Tiller
/
Fort Wayne
Drew Alexander
/
Valparaiso
8. 9:00 am (7)
Reid Lorey
/
Indianapolis
Max Palmer
/
Robert Morris
Callahan Elzey
/
Fort Wayne
Jack Juskow
/
Valparaiso
7. 9:00 am (6)
Cam Carroll
/
Indianapolis
Kyle Grube
/
Robert Morris
Zach Schroeder
/
Fort Wayne
Garrett Willis
/
Valparaiso
6. 9:00 am (5)
Cooper Taylor
/
Wittenberg
Austin Schoonmaker
/
Wright State
Ryan Schuelke
/
Green Bay
Enrico Miozzo
/
IUPUI
5. 9:00 am (4)
Ryan Mallette
/
Wittenberg
Nate Arnold
/
Wright State
George Kneiser
/
Green Bay
Matthew Baxter
/
IUPUI
4. 9:00 am (3a)
Chris Dunne
/
Wittenberg
Davis Root
/
Wright State
Max Pasher
/
Green Bay
Nick Bienz
/
IUPUI
3. 9:00 am (3b)
Colin Laszlo
/
Wittenberg
Bryce Haney
/
Wright State
Ben Gilles
/
Green Bay
Nathan Cunningham
/
IUPUI
2. 9:00 am (2)
Isaac Hartley
/
Wittenberg
Mitch Lehigh
/
Wright State
Bennett Hutson
/
Green Bay
Austin Crowder
/
IUPUI
1. 9:00 am (1)
Cameron Willis
/
Wittenberg
Cole Corder
/
Wright State
Brady Sarauer
/
Green Bay
Johnny Hsu
/
IUPUI