BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
12th Annual Smith Memorial
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 2 to Oct. 2, 2018
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Newberry, SC
Winning Team:
Lexington
Medalist:
Molly Hardwick
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
30. 10:00 am (18b)
Erin Cannell
/
River Bluff - B Team
Mary Freeman
/
Spring Valley
29. 10:00 am (17a)
Madison Gray
/
River Bluff - B Team
Millie Sox
/
Spring Valley
Ky'Asish Sabb
/
Midland Valley
28. 10:00 am (16a)
Maria Giugliano
/
River Bluff - B Team
Maddie Webster
/
Spring Valley
Miracle Walker
/
Midland Valley
27. 10:00 am (15a)
Savannah Truesdale
/
River Bluff - B Team
Millie Spivey
/
Spring Valley
Aaliyah Walker
/
Midland Valley
26. 10:00 am (15b)
Caitlin Brian
/
River Bluff - B Team
Madeline Kay
/
Spring Valley
Victoria Hill
/
Aiken
25. 10:00 am (14a)
Meadows Dargan
/
AC Flora
Caelyn Laugh
/
Chapin
Taylor Gravley
/
Dorman
24. 10:00 am (14b)
Kaitlyn Stonehill
/
AC Flora
Amanda Baker
/
Chapin
Ashton Thomas
/
Dorman
23. 10:00 am (13)
Gracie McCoy
/
AC Flora
Gisele Hadwin
/
Chapin
Abigail Wooton
/
Dorman
22. 10:00 am (12)
Sarah McInnis
/
AC Flora
Noelle Magann
/
Chapin
Katie Kulas
/
Dorman
21. 10:00 am (11)
Bonnie Chapman
/
AC Flora
Emily Baker
/
Chapin
Jessica Edwards
/
Dorman
20. 10:00 am (10a)
Lindsey Hoile
/
Blythewood
Bella Bernagozzi
/
Lexington
Kyleigh Antley
/
Boiling Springs
Anna Walsh
/
Fort Dorchester
19. 10:00 am (10b)
Paige Paolucci
/
Blythewood
Emily Beiers
/
Lexington
Allison Starnes
/
Boiling Springs
Katie Skipper
/
Fort Dorchester
18. 10:00 am (9a)
Lizzie Madden
/
Blythewood
Molly Hardwick
/
Lexington
Madison Dixon
/
Boiling Springs
Raven Turner
/
Fort Dorchester
17. 10:00 am (9b)
Parker Stalvey
/
Blythewood
Karlee Vardas
/
Lexington
Amber Amaker
/
Boiling Springs
LT LeShore
/
Fort Dorchester
16. 10:00 am (8a)
Ella Stalvey
/
Blythewood
Isabella Rawl
/
Lexington
MK Talledo
/
Boiling Springs
Cecelia Knecht
/
Fort Dorchester
15. 10:00 am (8b)
Ellie Hardwick
IND
/
Lexington
Taylor Guy
/
Chesnee
Anna Moss
/
Gilbert
14. 10:00 am (7a)
Emma Whitaker
/
North Augusta
Becca Watson
/
Chesnee
Meredith Price
/
Gilbert
13. 10:00 am (7b)
Cassady Fortson
/
North Augusta
Paige Scruggs
/
Chesnee
Ally Moss
/
Gilbert
12. 10:00 am (6a)
Isabella Waters
/
North Augusta
Caitlyn Cash
/
Chesnee
Alexis Hodge
/
Gilbert
11. 10:00 am (6b)
Alise Harrison
/
North Augusta
Sydney Roberts
/
Chesnee
Kennedy Gooding
/
Gilbert
10. 10:00 am (5a)
Emma Iskhakov
/
Ridge View
Sachi Parish
/
Northwestern
9. 10:00 am (5b)
Caitlin Walters
/
Ridge View
Salem Sartin
/
Emerald
Morgan Neelands
/
Northwestern
8. 10:00 am (4a)
Ashley Hensley
/
Ridge View
Randi Allen
/
Emerald
Sofie Kemp
/
Northwestern
7. 10:00 am (4b)
Arin Robertson
/
Ridge View
Caroline Whitt
/
Emerald
Katherine Willis
/
Northwestern
6. 10:00 am (3a)
Imani Belton
/
Ridge View
Anna Grace Brock
/
Emerald
Kayleigh Reinke
/
Northwestern
Jordan Guyton
/
Dreher
5. 10:00 am (3b)
Isabella McKenzie
/
River Bluff
Lilian Alexander
/
Byrnes
Erin Quarters
/
Cardinal Newman
4. 10:00 am (2a)
Sydney Wilson
/
River Bluff
Liz Wagner
/
Byrnes
Payton Burch
/
Cardinal Newman
3. 10:00 am (2b)
Lauren Oh
/
River Bluff
Sophia Kinsella
/
Byrnes
Erin Boyer
/
Cardinal Newman
2. 10:00 am (1a)
Alanna Harper
/
River Bluff
Katie Spurling
/
Byrnes
Taylor Burch
/
Cardinal Newman
1. 10:00 am (1b)
Marley Barefoot
/
River Bluff
Anika Rana
/
Byrnes
Lextyn Petz
/
Cardinal Newman