BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Grays Harbor League Match @ Highland G.C.
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 2 to Oct. 3, 2016
2 Rounds
Hosted by Grays Harbor College @ Cosmopolis, WA
Players Entering Scores for Round 2
Weather for Round 2
Overcast 58.5 F (14.7 C) Wind From the WSW at 2.0 MPH Gusting to 4.0 MPH
Women play 6 and count 3
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
18. 8:30 am (11)
Sally Slicer
/
Walla Walla
Barbara Bogey
/
Bellevue
17. 8:30 am (10)
Kendall Sage
/
Columbia Basin
Ruby Lampkey
/
Highline CC
16. 8:30 am (8a)
Aimee Chomngarn
/
Highline CC
Robin Fletcher
/
Centralia
15. 8:30 am (8b)
Mikayla Kato
/
Highline CC
Sara McAllister
/
Centralia
14. 8:30 am (7a)
Jasmine Hansgen
/
Highline CC
Maddie Miller
/
Centralia
Megan Cysewski
/
Spokane
13. 8:30 am (7b)
Hailey Johnson
/
Highline CC
Julie Mettler
/
Centralia
Marisa Jimenez
/
Walla Walla
12. 8:30 am (6a)
Natalie Gonzales
/
Spokane
Haliegh Bei
/
SW Oregon
Zoe Wilson
/
Columbia Basin
11. 8:30 am (6b)
Hunter Ponath
/
SW Oregon
Cynthia Deville
/
Columbia Basin
10. 8:30 am (5a)
Kelci Parker
/
Spokane
Jordan Ahrens
/
SW Oregon
Kayla Olson
/
Columbia Basin
9. 8:30 am (5b)
Aubrey Davis
/
Spokane
Abby Dixon
/
SW Oregon
Teagan Parish
/
Columbia Basin
8. 8:30 am (4a)
Katie Hilliard
/
Spokane
Kailee Mydske
/
SW Oregon
Lauren Victorino
/
Walla Walla
7. 8:30 am (4b)
Haley Rotchford
/
Spokane
Raelyn Lambert
/
SW Oregon
Brianna Esvelt
/
Columbia Basin
6. 8:30 am (3a)
Bre Garlock
/
Skagit Valley
McKenna Kendall
/
Olympic
Katie Fyall
/
NoIdahoCC
5. 8:30 am (3b)
Lauren Hamm
/
Skagit Valley
Bailey Koerner
/
Olympic
Mikal Jerman
/
NoIdahoCC
4. 8:30 am (2a)
Alex Ferrier
/
Skagit Valley
Lucy Winters
/
Olympic
Aly Mabey
/
NoIdahoCC
3. 8:30 am (2b)
Emma Raymond
/
Skagit Valley
Karly Easterday
/
Olympic
Amalia Negrette
/
NoIdahoCC
2. 8:30 am (1a)
Stormie Follen
/
Skagit Valley
Sadie Tallman
/
Bellevue
Madi Brown
/
NoIdahoCC
1. 8:30 am (1b)
Mak Sundvor
/
Skagit Valley
Sarah Kopta
/
Olympic
Mao Nakayama
/
Bellevue