BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
The Writz at Mile High
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Sept. 10 to Sept. 12, 2023
3 Rounds
Hosted by Colorado School of Mines @ Lakewood, CO
Winning Team:
Colorado Christian
Medalist:
Xavier Bighaus
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 7:30 am
Jorge De La Concepcion
IND
/
WTAMU
Everette Carroll
IND
/
SDSM&T
Timmy Cavarno
IND
/
Colorado Mesa
2. 7:39 am
Luis Palomo
IND
/
WTAMU
Ian Henderson
IND
/
Fort Lewis
Baptiste Laborde
IND
/
Colorado Mesa
3. 7:48 am
Supawich Boonta
/
SDSM&T
Gavin Klein
/
Regis University
Isidoro Castano
/
WTAMU
4. 7:57 am
Brycen Farris
/
SDSM&T
Cooper Carmody
/
Regis University
Pablo Rebolleda
/
WTAMU
5. 8:06 am
Braydon Jones
/
SDSM&T
Juan Gonzalez
/
Regis University
Jose Rozas
/
WTAMU
6. 8:15 am
Ramey Lloyd
/
SDSM&T
Ezekiel Boos
/
Regis University
Santiago Caride
/
WTAMU
7. 8:24 am
Tyler White
/
SDSM&T
Max Wolf
/
Regis University
Wyatt Provence
/
WTAMU
8. 8:33 am
Joseph Vincent
/
SDSM&T
Javier Gil
/
Regis University
Victor Estas
/
WTAMU
9. 8:42 am
Oscar Sandberg
/
StMarys-TX
Benjamin Harding
/
Fort Lewis
Chris Tarmet
/
Colorado Mesa
10. 8:51 am
Aidan Fitzgerald
/
StMarys-TX
Nicholas Krantz
/
Fort Lewis
Pablo Diaz
/
Colorado Mesa
11. 9:00 am
Sebastian Tannum
/
StMarys-TX
Jake Chesler
/
Fort Lewis
Yael Chahin
/
Colorado Mesa
12. 9:09 am
Tanner Lundgren
/
StMarys-TX
Carson Kerr
/
Fort Lewis
Cole Beyer
/
Colorado Mesa
13. 9:18 am
Justin Hammett
/
StMarys-TX
Jordan Jennings
/
Fort Lewis
Dylan Everett
/
Colorado Mesa
14. 9:27 am
Philip Hallström
/
StMarys-TX
Henry Poston
/
Fort Lewis
Dakota Gillman
/
Colorado Mesa
15. 9:36 am
Jeff Nelson
/
CSU - Pueblo
Ethan Adam
/
CO School of Mines
Payton Jones
/
Colorado Christian
16. 9:45 am
Jamie Roberts
/
CSU - Pueblo
Carter Lolli
/
CO School of Mines
Dylan Arthur
/
Colorado Christian
17. 9:54 am
Tyler Tyson
/
CSU - Pueblo
Theodore Reitter
/
CO School of Mines
Ben Fowler
/
Colorado Christian
18. 10:03 am
Paraic Mcgrath
/
CSU - Pueblo
Max Lange
/
CO School of Mines
Bradley Mulder
/
Colorado Christian
19. 10:12 am
Colt Tenpenny
/
CSU - Pueblo
Owen Cornmesser
/
CO School of Mines
Xavier Bighaus
/
Colorado Christian
20. 10:21 am
Archie Wyatt
/
CSU - Pueblo
Lukas Taggart
/
CO School of Mines
Adam Duncan
/
Colorado Christian
21. 10:30 am
Cole Grossl
IND
/
Colorado Christian
Charlie Tran
IND
/
CO School of Mines
Callum Kenneally
IND
/
CSU - Pueblo
22. 10:39 am
Cam Sandland
IND
/
Colorado Christian
Christopher Gunlikson
IND
/
Regis University
23. 10:48 am
Lucas Schulte
IND
/
CO School of Mines
Deacon Colwell
IND
/
Regis University