Gary Freeman B-CU Spring Invitational  #GF B-CU16

  • Tournament Status: Complete
  • Men
  • March 3 to March 4, 2016
  • 3 Rounds
  • Hosted by Bethune-Cookman @ Daytona Beach, FL
  • Bethune – Cookman University and LPGA International,welcome you to the Gary Freeman B-CU Men’s Spring Invitational Golf Tournament. This event will be played on the Jones Course and will be a 54-hole stroke play event contested over two days.

Tee Times for Round 3

"A" groups tee off first in Shotgun format

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3 Position 4
24. 8:00 am (18) Arthur Davis / Hampton Caleb Sibley  IND  / Florida Atlantic Scott Lemon  IND  / Bethune-Cookman
23. 8:00 am (17) Dawson Hobbs / Hampton Andreas Tancred  IND  / Lynn University Daniel Shepard  IND  / Purdue Fort Wayne Kyle Maihi  IND  / Long Island-Brooklyn
22. 8:00 am (16) Kenneth Gaither / Hampton Matt Cholod  IND  / Morehead State Dave Szewczul  IND  / Providence Brian Kehoe  IND  / Stetson
21. 8:00 am (15) T.J. O'Neal / Hampton Steven Competiello  IND  / Saint Peter's Dan Wert  IND  / Purdue Fort Wayne Liam Chambers  IND  / Bethune-Cookman
20. 8:00 am (14) Aj Correia / Sacred Heart Pat Healey / Providence Tyler Baker / Talladega Marques Edwards / Benedict
19. 8:00 am (13a) Connor Cunningham / Sacred Heart Mike Nowosadko / Providence Kyle Chavez / Talladega Kelly Allen / Benedict
18. 8:00 am (13b) Hector Gutierrez / Sacred Heart Hunter Bohn / Providence Maram Macham / Talladega Raulston Jones / Benedict
17. 8:00 am (12) Matt Shubley / Sacred Heart Alex Jenkins / Providence Craig Whatley II / Talladega Mohammed Nu-Mann / Benedict
16. 8:00 am (11a) Tom Dandrea / Sacred Heart Joe Dichirico / Providence Drake Mosley / Talladega Rajai Cousley / Benedict
15. 8:00 am (11b) JD Moore / Saint Peter's Christian Owens / MD Eastern Shore Oliver Gibson / Purdue Fort Wayne
14. 8:00 am (10) Dominic Diaz / Saint Peter's D'Amarkis Cooper / MD Eastern Shore Dennis Minefee / Florida A&M Josh Keating / Purdue Fort Wayne
13. 8:00 am (9a) Jose Cardona / Saint Peter's Timothy Mitchell / MD Eastern Shore Brian Bowman / Florida A&M Devin Jenkins / Purdue Fort Wayne
12. 8:00 am (9b) Mike Winters / Saint Peter's Norman Blanco / MD Eastern Shore Omari Whitmore / Florida A&M Jacob Groninger / Purdue Fort Wayne
11. 8:00 am (8) Nicholas Dilio / Saint Peter's Bryce Young / MD Eastern Shore Kevin Parker / Florida A&M Zach Schroeder / Purdue Fort Wayne
10. 8:00 am (7) Connor O'Brien / Bethune-Cookman Juan Veloza / Towson Kevin Metzger / Savannah State George Helsby / Long Island-Brooklyn
9. 8:00 am (6) Jackson Kneeshaw / Bethune-Cookman Jimmy Grem / Towson Riley Keagle / Savannah State Daniel Reale / Long Island-Brooklyn
8. 8:00 am (5a) Bradley Peil / Bethune-Cookman Michael Chanaud / Towson Zach Otto / Savannah State Rodrigo Munoz / Long Island-Brooklyn
7. 8:00 am (5b) Joel Ramirez / Bethune-Cookman Ryan Siegler / Towson Aaron Nelson / Savannah State Jake Spearpoint / Long Island-Brooklyn
6. 8:00 am (4) Leon Fricker / Bethune-Cookman Dylan Stein / Towson Adam Walden / Savannah State Stewart Gray / Long Island-Brooklyn
5. 8:00 am (3) Mateo Gomez / Lynn University Nick Wilkins / Morehead State Baylor Payne / Stetson Yuki Fujii / Florida Atlantic
4. 8:00 am (2a) Martin Cancino / Lynn University Will Branham / Morehead State E.J. Grimes / Stetson Jackson Shoenfelt / Florida Atlantic
3. 8:00 am (2b) Elliott Whitley / Lynn University Blake Cartwright / Morehead State Jared Nicolls / Stetson Derron Peyton / Florida Atlantic
2. 8:00 am (1a) Manuel Torres / Lynn University Logan Hogge / Morehead State Tate Smith / Stetson Michael Perez / Florida Atlantic
1. 8:00 am (1b) Jose Andres Miranda / Lynn University Thomas DeMarco / Morehead State Tyler Dierwechter / Stetson Pablo Gerboles-Parr / Florida Atlantic