BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
The Johnie Imes Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Sept. 26 to Sept. 28, 2022
3 Rounds
Hosted by University of Missouri @ Columbia, MO
Winning Team:
Missouri
Medalist:
Sarah Bell
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
28. 8:00 am (18a)
Ke-Ai Liu
IND
/
NIU
Brooklyn Benn
IND
/
Wichita St
Vanessa Campos
IND
/
O. Roberts
27. 8:00 am (18b)
Julie Huggins
IND
/
Missouri
Lydia Swan
IND
/
O. Roberts
Olivia Sowers
IND
/
Missouri
26. 8:00 am (17)
Jade Zamora
IND
/
Missouri
Katelyn Rika
IND
/
O. Roberts
Brianne Bolden
IND
/
Missouri
25. 8:00 am (16a)
Erika Holmberg
/
Drake
Kayla Burke
/
Arkansas State
Johanna Wollenhaupt
24. 8:00 am (16b)
Kristen Giles
/
Drake
Casey Sommer
/
Arkansas State
Helena Bel
/
MSU - B Team
23. 8:00 am (15)
Rylee Heryford
/
Drake
Morgan Beaulieu
/
Arkansas State
Faith Hopkins
/
MSU - B Team
22. 8:00 am (14a)
Amber Henson
/
Drake
Charlotte Menager
/
Arkansas State
Brooke Newell
/
MSU - B Team
21. 8:00 am (14b)
Aayushi Sarkar
/
Drake
Olivia Schmidt
/
Arkansas State
Kiser Pannier
/
MSU - B Team
20. 8:00 am (13)
Grace Aromando
/
Bradley
Arielle Keating
/
MSU
Madison Slayton
/
Wichita St
19. 8:00 am (12a)
Megan Welch
/
Bradley
Kayla Pfitzner
/
MSU
Sarah Lawson
/
Wichita St
18. 8:00 am (12b)
Maria Perakis
/
Bradley
Allison Bray
/
MSU
Megan Lucas
/
Wichita St
17. 8:00 am (11)
Mara Flaherty
/
Bradley
Faith Belmear
/
MSU
Mar Vidal
/
Wichita St
16. 8:00 am (10a)
Allison Pacocha
/
Bradley
Abby Cavaiani
/
MSU
Mackenzie Wilson
/
Wichita St
15. 8:00 am (10b)
Elisa Orduna
/
Eastern Kentucky
Dani Grace Schrock
/
Illinois State
Danica Badura
/
S. Dakota
14. 8:00 am (9a)
Mary Keene Marrs
/
Eastern Kentucky
Kira Wolf
/
Illinois State
Emma Henningsson
/
S. Dakota
13. 8:00 am (9b)
Maddie Hensley
/
Eastern Kentucky
Vinisha Gunaseelan
/
Illinois State
Akari Hayashi
/
S. Dakota
12. 8:00 am (8)
Alice Daag
/
Eastern Kentucky
Avalon Woodward
/
Illinois State
Molly Fossen
/
S. Dakota
11. 8:00 am (7a)
Rylea Marcum
/
Eastern Kentucky
Ali Schrock
/
Illinois State
Catie Nekola
/
S. Dakota
10. 8:00 am (7b)
Milburn Ho
/
FIU
Megan Lee
/
O. Roberts
Esther Lee
/
California Baptist
9. 8:00 am (6)
Jenna Chun
/
FIU
Cris Riu
/
O. Roberts
Sofia Chabon
/
California Baptist
8. 8:00 am (5)
Arlynn Spence
/
FIU
Malene Arildsen
/
O. Roberts
Damini Ghanshyani
/
California Baptist
7. 8:00 am (4a)
Casey Yu
/
FIU
Kate Strickland
/
O. Roberts
Samantha Dizon
/
California Baptist
6. 8:00 am (4b)
Karissa Kilby
/
FIU
Sarah Bell
/
O. Roberts
Hailey Loh
/
California Baptist
5. 8:00 am (3a)
Ally Williams
/
Lipscomb
Addie Dobson
/
Missouri
Johanna Lea Ludviksdottir
/
NIU
4. 8:00 am (3b)
Mia Seeman
/
Lipscomb
Sky Sload
/
Missouri
Emily Romancew
/
NIU
3. 8:00 am (2)
Lauren Thompson
/
Lipscomb
Melanie Walker
/
Missouri
Ahra Ko
/
NIU
2. 8:00 am (1a)
Mary Kate Smith
/
Lipscomb
Sophia Yoemans
/
Missouri
Sydney Naro
/
NIU
1. 8:00 am (1b)
Siarra Stout
/
Lipscomb
Emily Staples
/
Missouri
Jasmine Ly
/
NIU